Skip to content

Welcome to my store!

High Quality Ready-to-Go PowerPoint Lessons

Visit my YouTube channel @Teacher Val for more content

Come back soon!

  • Home
  • Catalog
  • Contact

Country/region

  • Australia EUR €
  • Austria EUR €
  • Belgium EUR €
  • Canada EUR €
  • Czechia EUR €
  • Denmark EUR €
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • Germany EUR €
  • Hong Kong SAR EUR €
  • Ireland EUR €
  • Israel EUR €
  • Italy EUR €
  • Japan EUR €
  • Lithuania EUR €
  • Malaysia EUR €
  • Netherlands EUR €
  • New Zealand EUR €
  • Norway EUR €
  • Poland EUR €
  • Portugal EUR €
  • Singapore EUR €
  • South Korea EUR €
  • Spain EUR €
  • Sweden EUR €
  • Switzerland EUR €
  • United Arab Emirates EUR €
  • United Kingdom EUR €
  • United States EUR €
  • YouTube
Teacher Val
  • Home
  • Catalog
  • Contact

Country/region

  • Australia EUR €
  • Austria EUR €
  • Belgium EUR €
  • Canada EUR €
  • Czechia EUR €
  • Denmark EUR €
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • Germany EUR €
  • Hong Kong SAR EUR €
  • Ireland EUR €
  • Israel EUR €
  • Italy EUR €
  • Japan EUR €
  • Lithuania EUR €
  • Malaysia EUR €
  • Netherlands EUR €
  • New Zealand EUR €
  • Norway EUR €
  • Poland EUR €
  • Portugal EUR €
  • Singapore EUR €
  • South Korea EUR €
  • Spain EUR €
  • Sweden EUR €
  • Switzerland EUR €
  • United Arab Emirates EUR €
  • United Kingdom EUR €
  • United States EUR €
Cart

Item added to your cart

View cart

Filter:

Availability
0 selected
Reset
Availability
Price
The highest price is €8,99 Reset
€
€
Remove all

21 products

Filter and sort Filter

Filter and sort

Filter

21 products

Availability
Clear
Price

The highest price is €8,99

€
€
Clear
Remove all
Remove all

21 products

  • Grade 1 Semester 1 Lesson 8 - My Family 1

    Grade 1 Semester 1 Lesson 8 - My Family 1

    Grade 1 Semester 1 Lesson 8 - My Family 1

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • What Can You Do? - Grade 1 PowerPoint Lesson

    What Can You Do? - Grade 1 PowerPoint Lesson

    What Can You Do? - Grade 1 PowerPoint Lesson

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • Body Parts - Grade 1 PowerPoint Lesson (This vs. These)

    Body Parts - Grade 1 PowerPoint Lesson (This vs. These)

    Body Parts - Grade 1 PowerPoint Lesson (This vs. These)

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • Grade 1 Semester 1 Bonus PPT - The Phonics Alphabet

    Grade 1 Semester 1 Bonus PPT - The Phonics Alphabet

    Grade 1 Semester 1 Bonus PPT - The Phonics Alphabet

    Regular price €2,99 EUR
    Regular price Sale price €2,99 EUR
    Unit price /  per 
  • Grade 1 Semester 1 Lesson 7 - Prepositions

    Grade 1 Semester 1 Lesson 7 - Prepositions

    Grade 1 Semester 1 Lesson 7 - Prepositions

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • Grade 1 Semester 1 Lesson 5 - Classroom Objects

    Grade 1 Semester 1 Lesson 5 - Classroom Objects

    Grade 1 Semester 1 Lesson 5 - Classroom Objects

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • Grade 1 Semester 1 Lesson 1 - How are you?

    Grade 1 Semester 1 Lesson 1 - How are you?

    Grade 1 Semester 1 Lesson 1 - How are you?

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • Animals - Grade 1-2 PowerPoint Lesson with Video

    Animals - Grade 1-2 PowerPoint Lesson with Video

    Animals - Grade 1-2 PowerPoint Lesson with Video

    Regular price €8,99 EUR
    Regular price Sale price €8,99 EUR
    Unit price /  per 
  • Grade 1 Semester 1 Lesson 12 - What Can You Do?

    Grade 1 Semester 1 Lesson 12 - What Can You Do?

    Grade 1 Semester 1 Lesson 12 - What Can You Do?

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • Grade 1 Semester 1 Lesson 6 - Favourite Toys

    Grade 1 Semester 1 Lesson 6 - Favourite Toys

    Grade 1 Semester 1 Lesson 6 - Favourite Toys

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • My Clothes - Grade 1 PowerPoint Lesson

    My Clothes - Grade 1 PowerPoint Lesson

    My Clothes - Grade 1 PowerPoint Lesson

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • Grade 1 Semester 1 Lesson 15 - Animals

    Grade 1 Semester 1 Lesson 15 - Animals

    Grade 1 Semester 1 Lesson 15 - Animals

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • Grade 1 Semester 1 Lesson 14 - Food

    Grade 1 Semester 1 Lesson 14 - Food

    Grade 1 Semester 1 Lesson 14 - Food

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • Grade 1 Semester 1 Lesson 13 - What Can't You Do?

    Grade 1 Semester 1 Lesson 13 - What Can't You Do?

    Grade 1 Semester 1 Lesson 13 - What Can't You Do?

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • Grade 1 Semester 1 Lesson 11 - My Body 2

    Grade 1 Semester 1 Lesson 11 - My Body 2

    Grade 1 Semester 1 Lesson 11 - My Body 2

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • Grade 1 Semester 1 Lesson 10 - My Body 1

    Grade 1 Semester 1 Lesson 10 - My Body 1

    Grade 1 Semester 1 Lesson 10 - My Body 1

    Regular price €7,99 EUR
    Regular price Sale price €7,99 EUR
    Unit price /  per 
  • 1
  • 2

Subscribe to our emails

  • YouTube

Country/region

  • Australia EUR €
  • Austria EUR €
  • Belgium EUR €
  • Canada EUR €
  • Czechia EUR €
  • Denmark EUR €
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • Germany EUR €
  • Hong Kong SAR EUR €
  • Ireland EUR €
  • Israel EUR €
  • Italy EUR €
  • Japan EUR €
  • Lithuania EUR €
  • Malaysia EUR €
  • Netherlands EUR €
  • New Zealand EUR €
  • Norway EUR €
  • Poland EUR €
  • Portugal EUR €
  • Singapore EUR €
  • South Korea EUR €
  • Spain EUR €
  • Sweden EUR €
  • Switzerland EUR €
  • United Arab Emirates EUR €
  • United Kingdom EUR €
  • United States EUR €
Payment methods
  • American Express
  • Apple Pay
  • Diners Club
  • Discover
  • Google Pay
  • JCB
  • Mastercard
  • Visa
© 2025, Teacher Val Powered by Shopify
  • Privacy policy
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.